2020.10.12

PKP Mobility – nowa oferta car-sharingu

Już od kilku tygodni, bo od 17 sierpnia, wszyscy pasażerowie udający się koleją do Trójmiasta mogą skorzystać z nowej usługi car-sharingu. To już kolejna oferta dostępna w ramach PKP Mobility, dzięki której podróżni mogą szybko zarezerwować i wypożyczyć samochód elektryczny, by w wygodny sposób kontynuować swoją podróż.

Pilotaż nowej usługi rozpoczął się przy dworcu Gdynia Główna. Lokalizacja nie jest przypadkowa, bowiem jest to jedna z dziesięciu największych – pod względem liczby obsługiwanych pasażerów – stacji kolejowych w Polsce.

Rezerwacja samochodu jest banalnie prosta. Aby jej dokonać, należy zakupić bilet na pociąg za pośrednictwem serwisu BILKOM, a następnie, minimum z dwugodzinnym wyprzedzeniem, potwierdzić chęć wypożyczenia pojazdu.

Jako kolejne zalety, poza wygodnym odbiorem samochodu zaraz po wyjściu z pociągu, PKP podkreśla również darmowe parkowanie w płatnych strefach oraz możliwość korzystania z buspasów. Dodatkowo oferta wynajmu została zróżnicowana tak, by odpowiadała na potrzeby różnych grup klientów.

Początkowo, w pierwszym etapie pilotażu, do dyspozycji podróżnych udostępniono dziesięć samochodów elektrycznych marki Nissan Leaf. Obowiązuje stawka godzinowa, która wynosi 20 złotych, jednak gdy zdecydujemy się na dłuższy najem, po czterech godzinach opłata wyniesie jedynie 6 złotych za godzinę. Dodatkowa opłata doliczana jest za przebyty dystans. Pokonanie pierwszych 15 kilometrów w ciągu godziny jest darmowe, ale już po przekroczeniu tego limitu usługa naliczy opłatę w wysokości 20 groszy za każdy dodatkowy kilometr.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.