2018.12.07

TOP 5 samochodów elektrycznych w 2018 roku

Rynek elektromobilności rośnie z roku na rok. Chyba już nie ma producenta, który nie pracowałby nad kolejnymi modelami samochodów elektrycznych. Również coraz częściej słyszy się o planach całkowitej rezygnacji z produkcji samochodów spalinowych. Niedawno Volvo ogłosiło, że od przyszłego roku będzie wytwarzało wyłącznie auta o napędzie elektrycznym i hybrydowym.

Zastanawiasz się, które z samochodów elektrycznych należą dziś do światowej czołówki? Prezentujemy TOP 5 ostatniego roku!

1. Opel Ampera – jeden z najlepiej sprzedających się modeli. Niestety na razie nie jest dostępny w Polsce. Podczas próby bicia rekordu, na jednym ładowaniu pokonał trasę o długości 750 kilometrów (zasięg, który jest potwierdzony oficjalnie, to 520 kilometry).

2. Tesla Model 3 – kultowy model. Nie ma wątpliwości, że producent chce swoimi autami podbić cały świat. Zestawiając go z innymi, samochód wypada jednak dosyć drogo. Podstawowa wersja kosztuje ponad 180 tysięcy złotych, a w wersji premium i z bardziej pojemnymi bateriami ponad 200 tysięcy złotych.

3. Renault ZOE – auto, które ma zasięg do 400 kilometrów. Pierwszy samochód tego producenta, w którym jest montowany mocniejszy silnik o mocy 80kW (co pozwala na skrócenie czasu przyspieszenia).

4. Volkswagen e-Golf – auto ma zasięg 300 km. W porównaniu z modelami benzynowymi tego producenta, bez wątpienia wyróżnia go design – charakterystyczne reflektory LED, niebieskie elementy ozdobne i aerodynamiczne dodatki. W Polsce kosztuje około 164 tysięce złotych.

5. Hyundai Kona Electric – ten kompaktowy SUV ma aż około 400 km zasięgu na pełnym ładowaniu, a dzięki szybkiej ładowarce, może naładować się do poziomu 80% w jedynie 54 minuty.

Nowe czy używane? Jakie samochody kupują Polacy? Sprawdzisz to w naszym najnowszym raporcie

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.