#conowego  
2019.08.19

Volkswagen zbuduje gigantyczną sieć ładowania aut elektrycznych

Spółka uruchomi w Europie aż 36 tysięcy punktów ładowania samochodów elektrycznych. Zgodnie z zapowiedziami, projekt zostanie zrealizowany do 2025 roku i pochłonie łącznie 250 milionów euro.

Nic dziwnego, że kolejny producent zdecydował się zainwestować w rozbudowę sieci ładowania. Infrastruktura wskazywana jest jako decydujący czynnik popularyzacji samochodów elektrycznych. Zgodnie z przewidywaniami Volkswagena, w przyszłości ponad jedna czwarta ładowań będzie dokonywana w stacjach publicznych, natomiast 70 procent użytkowników samochodów elektrycznych będzie korzystało z infrastruktury znajdującej się w domu lub w miejscu pracy.

Ładowarki powstaną w fabrykach Volkswagena oraz u ponad 3 tysięcy dealerów we wszystkich większych miastach europejskich. Również Polska jest ujęta w planach. Szybkie ładowarki zostaną również postawione w dwunastu miejscach przy autostradach: A1, A2 i A4.

Zgodnie z danymi Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, na koniec maja w Polsce funkcjonowały 694 stacje ładowania samochodów elektrycznych. Szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC) stanowiły jedynie 35 procent.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.