#conowego  
2020.11.09

Tesla zapowiada tańsze samochody elektryczne

Już w lipcu amerykański producent oficjalnie wystartował z dystrybucją samochodów elektrycznych w naszym kraju. Fani Tesli do wyboru jak na razie mają trzy modele: Model 3, Model S oraz Model X.

Za najtańszy z nich, Model 3 Standard Range Plus zapewniający 409 kilometrów zasięgu według cyklu WLTP, trzeba zapłacić prawie 200 tysięcy złotych. Znacznie droższą propozycję stanowi Tesla Model S (360 tysięcy złotych), jednak za wyższą ceną idą również zdecydowanie lepsze osiągi. W wersji Long Range samochód gwarantuje zasięg na poziomie 610 kilometrów i przyspieszenie do setki w 3,8 sekundy.

Osoby, dla których przeszkodę w nabyciu wymarzonej Tesli stanowi cena, może ucieszyć ostatnia zapowiedź Muska. Przedstawił technologię, dzięki której baterie – najdroższy element wszystkich samochodów elektrycznych, będą tańsze i jednocześnie jeszcze mocniejsze.

Nowe baterie mają zapewnić aż 5 razy więcej energii i sześciokrotnie większą moc, co przełoży się na zwiększenie maksymalnego zasięgu pojazdów – aż o 16 procent. Technologia bazująca na ogniwach cylindrycznych ma powstać w ciągu najbliższych trzech lat. Musk zapowiedział również w pełni autonomiczny samochód dla mas, który miałby kosztować mniej niż 25 tysięcy dolarów.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.