#conowego  
2020.04.01

Samochód elektryczny od Maserati już w 2021 roku

Kolejnym producentem, który stawia na elektromobilność, jest Maserati. Włoska marka, która kojarzy się przede wszystkim z niszowymi samochodami luksusowymi i sportowymi, prowadzi obecnie testy swojego pierwszego samodzielnie zaprojektowanego silnika elektrycznego – jednostka ma trafić między innymi do następcy modelu GranTurismo.

Prototypowy układ napędowy opracowano w Innovation Lab w Modenie. To tam mieści się Laboratorium Innowacji, w którym prowadzone są badania nad nowymi technologiami, rozwijane są nowe projekty i technologie przyszłości. Również tutaj mieści się główna siedziba marki.

Zgodnie z informacjami producenta, Maserati wybrało aż trzy ekskluzywne pojazdy do przetestowania tychże układów. Nowe Maserati GranTurismo i GranCabrio będą pierwszymi samochodami wyposażonymi w silniki elektryczne, a zostaną zbudowane w centrum produkcyjnym w Turynie.

Producent w swoich pojazdach chce przede wszystkim postawić na wydajność, komfort i przyjemność płynącą z jazdy. Samochody będą pełne nowych technologii, ale jednocześnie bliskie tradycyjnym wartościom marki.

Obecnie Maserati jest na etapie przeprowadzania testów drogowych i torowych, które mają zweryfikować zachowanie samochodów w różnych warunkach. Seryjna produkcja nowych elektrycznych Maserati GranTurismo i GranCabrio rozpocznie się w 2021 roku.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.