#conowego  
2019.12.16

Powstał polski elektryczny pojazd dostawczy

FSE M jest już gotowy do produkcji seryjnej. Samochód został stworzony przez firmę z Bielska-Białej. Jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczny transport miejski.

Samochód będzie dostępny w czterech wersjach różniących się rozmiarem. W ofercie znajdziemy pojazdy z przestrzenią ładunkową od 3,4 do 4,6 metrów, z maksymalną ładownością do 600 kilogramów. Zaskoczyć może jednak fakt, że auto tak naprawdę jest Fiatem Doblo o zasilaniu bateryjnym.

Co ciekawe, bielska firma do przyszłego roku chce jeszcze wprowadzić dwa inne modele elektrycznych dostawczaków, z ładownością do ponad 1000 kilogramów - FSE S i FSE L. Pierwszy będzie prawdopodobnie bazował na Fiacie Forino, a drugi na Fiacie Ducato.

Fabryka Samochodów Elektrycznych w swoich planach zakłada, że do 2025 znajdzie 10 000 nabywców swoich pojazdów. Projekt finansowany jest ze środków prywatnych. Z oficjalnej informacji prasowej możemy dowiedzieć się, że firma planuje kampanię crowdfundingową, której celem będzie zebranie nawet miliona złotych. Fundusze pomogą wesprzeć uruchomienie produkcji oraz sprzedaży.

Zgodnie z zapowiedziami, FSE M będziemy mogli zobaczyć na ulicach już w przyszłym roku. Seryjna produkcja samochodu ruszy w pierwszej połowie 2020 roku.

FSE jest jedyną polską firmą w INNOMOTO - prestiżowym programie finansowanym przez Unię Europejską.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.