#conowego  
2020.09.14

Nowy FSO Polonez - czym się wyróżnia

Przedsiębiorstwo z Kutna rozpoczęło wyścig o pierwszeństwo z państwową spółką Electromobility Poland. I może go wygrać.

We współczesnej wersji, która mierzy ponad 5 metrów długości i prawie 1,5 metrów wysokości, Polonez będzie przede wszystkim samochodem klasy premium w nadwoziu sportback. Stylistyką poniekąd przypomina Audi A7 Sportback.

Zobacz, jak prezentuje się nowy pojazd koncepcyjny inspirowany kultowym Polonezem

Na pierwszy rzut oka nie ma zbyt wiele wspólnego ze znanym wszystkim klasykiem, jednak eksperci i miłośnicy motoryzacji mogą dostrzec kilka podobieństw – na przykład charakterystyczny wlot powietrza na masce lub poczwórne przednie reflektory.

Za projekt nowego Poloneza – bo tak już przyjęło się o nim mówić, chociaż firma obecnie nie posiada jeszcze praw do używania tej nazwy – odpowiada FSO Syrena w Kutnie S.A, która już kilka miesięcy temu zaprezentowała jeżdżące prototypy innego samochodu elektrycznego – modelu Vosco S106EV. Nowy polski samochód elektryczny ma jeszcze w tym roku uzyskać homologację, a w już przyszłym roku wejść do produkcji.

Zgodnie z zapowiedziami firmy, w kolejce czekają już kolejne pomysły na odnowienie polskich pereł motoryzacyjnych, takich jak: Warszawa, Mikrus czy Nysa.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.