#conowego  
2020.12.21

Nowa elektryczna Dacia Spring

Na taką informację z pewnością czekało wiele osób. Nowa dacia Spring Electric pojawi się w salonach już na początku przyszłego roku. Ma być najtańszym samochodem elektrycznym na rynku.

To typowo miejski samochód z lekką i kompaktową konstrukcją. Silnik elektryczny o mocy 44 koni mechanicznych gwarantuje maksymalnie 125 Nm momentu obrotowego. Pojazd wyposażony jest w akumulator trakcyjny o pojemności 26,8 kWh. Elektryczna Dacia Spring na naładowanej do pełna baterii ma przejechać około 225 kilometrów (zgodnie z normą WLTP) – sprawdzi się więc na krótkich codziennych trasach, jak i w strefie podmiejskiej.

SUV mierzy 373,4 centymetrów długości, 177 centymetrów szerokości (z lusterkami) i 151,6 centymetrów wysokości. Rozstaw osi to z kolei 242,3 centymetry. W wersji standardowej bazowa pojemność bagażnika wynosi 300 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy rośnie aż do 600 litrów.

Jak podkreśla producent, samochód jest prosty, solidny i wyposażony jedynie w użyteczne technologie, które przydadzą się w codziennej jeździe. Wyrazisty design SUVa podkreśla dodatkowo nowa linia świateł. Cztery światła z tyłu – z diodami LED – tworzą swojego rodzaju motyw podwójnej litery „Y”.

Przy projektowaniu nowego modelu Dacia skorzystała z doświadczenia Grupy Renault, która już od ponad dziesięciu lat związana jest z elektromobilnością.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.