#conowego  
2020.09.28

Mercedes eCitaro G – poznaj nowy model autobusu

Elektryczny autobus przegubowy eCitaro G rozszerzył ofertę autobusów miejskich Mercedesa.

A co wyróżnia nowy model? Przede wszystkim pojazd jest pierwszym autobusem – w swojej klasie – zasilanym innowacyjnymi bateriami półprzewodnikowymi. Wprowadzany jest na rynek z akumulatorami litowo-jonowymi w wersji NMC, które już wcześniej, w poprzednich latach, sprawdziły się w jednoczłonowych eCitaro.

W pełni elektryczny autobus przegubowy, w zależności od wersji, może pomieścić nawet do 157 pasażerów. Wersja niskopodłogowa będzie mogła zaoferować nawet 45 miejsc siedzących. Autobus będzie dostępny w wersjach trzy- i czterodrzwiowej.

Planowane jest zwiększenie pojemności baterii, z 292 kWh do 396 kWh, co z pewnością znacznie przełoży się na maksymalne zasięgi na jednym ładowaniu. Przykładowo model eCitaro G wyposażony w maksymalną liczbę akumulatorów solid-state w okresie letnim pozwoli uzyskać zasięg do 190 kilometrów, co jest bardzo dobrym wynikiem, jeśli chodzi o przejazdy komunikacji miejskiej.

Dodatkowo od 2022 roku możliwości eCitaro i eCitaro G zostaną znacznie zwiększone poprzez zastosowanie ogniwa paliwowego. Zdaniem producenta, rozwój tej technologii wyeliminuje potrzebę pośredniego ładowania oraz zakupu zaawansowanych i drogich szybkich ładowarek.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.