#conowego  
2020.10.19

ID. Buzz – elektryczny van od Volkswagena

Koncepcyjny ID. Buzz jest powrotem do przyszłości kultowego Volkswagena Ogórka. Aż chce się wyruszyć w podróż w nieznane!

ID. Buzz bazuje na płycie podłogowej MEB Bulli. Elektryczny van ma dysponować 7 lub 8 miejscami i baterią o pojemności od 77 do 82 kWh – a maksymalnie nawet 111 kWh. Dzięki niej auto powinno przejechać około 400 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zobacz, jak prezentuje się model koncepcyjny.

Pojazd będzie oferował przestronny bagażnik, wygodne siedzenia z możliwością konfiguracji ich ustawienia. Zostanie wyposażony w inteligencje reflektory LED, które komunikują się z innymi kierowcami i pieszymi, oraz system AR-Head-Up, który z kolei wyświetla wskazówki z nawigacji bezpośrednio na jezdni przed samochodem.

W kokpicie nie znajdziemy tradycyjnych przycisków i pokręteł. Zastąpi je panel dotykowy na kierownicy. Auto ma być również przystosowane do przemieszczania się w trybie autonomicznym, dzięki któremu kierowca w prosty sposób zamieni się w pasażera i będzie mógł odpocząć czy też podziwiać piękne widoki.

Fabryka w niemieckim Hanowerze przygotowuje się już do produkcji nowego modelu. Pierwsze modele seryjne mają z niej wyjechać już w 2022 roku.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.