#conowego  
2018.10.22

Hybrydowy Bentley Continental GT przyłapany na torze

Nie tak dawno pisaliśmy o planach wprowadzenia elektrycznej wersji flagowego Bentleya Mulsanne. Teraz dziennikarze motor1 przyłapali na torze hybrydową wersję modelu Continental GT.

Bentley Continental GT to luksusowy, dwudrzwiowy krążownik, który dotychczas nie miał zbyt wiele wspólnego z ekologią. W pierwszej generacji modelu pod maską pracował podwójnie doładowany sześciolitrowy silnik W12, który w zależności od wersji rozwijał moc od 560 do 630 KM. W drugiej generacji Continentala GT klienci mogli wybierać między ogromnym, wzmocnionym względem poprzedniej wersji silnikiem W12 a mniejszym czterolitrowym V8. Aktualna, trzecia generacja brytyjskiego GT dotychczas dostępna była jedynie z sześciolitrowym silnikiem W12 o mocy 635 KM. Wszystko wskazuje na to, że nawet tak konserwatywna marka jak Bentley wprowadzi do swojej oferty modele hybrydowe.

Na początku września dziennikarze portalu motor1.com przyłapali Bentleya Continentala GT podczas testów na torze. Na pierwszy rzut oka samochód nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak wprawne oko dostrzeże dodatkową klapkę na lewym tylnym błotniku. Zwykła, spalinowa wersja ma tylko jeden wlew paliwa umiejscowiony po prawej stronie auta, co pozwala przypuszczać, że dodatkowa klapka kryje gniazdo ładowania. 

Hybrydowy Continental GT ma korzystać z systemu przeniesienia napędu znanego z Porsche Panamery Hybrid i Bentleya Bentayga Hybrid – trzylitrowego silnika V6 wspomaganego silnikiem elektrycznym. W takiej konfiguracji na samym prądzie auto przejedzie około 50 kilometrów. Bentley nie zdradza szczegółów odnośnie mocy i osiągów Continentala GT Hybrid, ale możemy snuć pewne przypuszczenia. W Porsche Panamerze hybrydowy zestaw generuje 462 KM w najsłabszej i aż 680 w najmocniejszej wersji. Plotki głoszą, że Continental dostanie mocniejszy wariant. 

W przyszłości Bentley planuje produkcję wszystkich swoich modeli w wersji hybrydowej. Przedstawiciele marki mówią, że hybrydy plug-in pozwalają brać to, co najlepsze z obydwu światów. Cena hybrydowego coupe jeszcze nie jest znana.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.