#conowego  
2020.05.11

Framo e-truck - największa elektryczna ciężarówka

Niezwykła ciężarówka Framo e-truck, produkowana na bazie MAN TGM przez niemieckiego producenta Framo Gmbh, wzbudza zainteresowanie kolejnych przedsiębiorców. Sprawdźmy dlaczego.

Pojemność baterii Framo e-truck wynosi 280 kWh i przekłada się na zasięg przekraczający 200 kilometrów na jednym ładowaniu. Z kolei samo ładowanie (400 V) trwa około czterech godzin i odbywa się w stacjach dostarczanych przez producenta wraz z pojazdami. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom innowacyjna ciężarówka wpisuje się w zeroemisyjną strategię wielu marek i miast.

O wprowadzeniu kolejnych ekologicznych rozwiązań myślą również nasze rodzime firmy. Poczta Polska oraz sieć sklepów Żabka jako pierwsze w Polsce przetestowały Framo e-truck. Spółka pocztowa wykorzystywała ciężarówkę do przewozów przesyłek na terenie województwa mazowieckiego. Poczcie Polskiej zależy na zmniejszeniu emisji CO2, a co ciekawe, już teraz posiada flotę użytkowych elektryków w naszym kraju.

Żabka również wprowadza regularnie kolejne nowoczesne rozwiązania logistyczne. Sieć sklepów już w ubiegłym roku przetestowała elektrycznego e-Craftera, w tym roku zdecydowała się na sprawdzenie Framo e-truck w ramach dostaw do sklepów zlokalizowanych we Wrocławiu.

Koszt elektrycznej 7,5-tonowej ciężarówki Framo e-truck na bazie MAN szacuje się na około 80 tysięcy euro.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.