#conowego  
2020.09.07

Audi uruchamia projekt Artemis

Niemiecka marka ogłosiła uruchomienie niezależnego projektu Artemis. Jego głównym celem ma być stworzenie wysoce wydajnego samochodu elektrycznego, który planowo do sprzedaży miałby trafić już w 2024 roku. W przyszłości w ramach projektu mają być rozwijane również zaawansowane technologie jazdy autonomicznej.

Alex Hitzinger – szef projektu, główny inżynier sportów motorowych, który odniósł wiele sukcesów – ma raportować postęp prac bezpośrednio do Markusa Duesmanna, który z kolei jest szefem działu badawczo-rozwojowego koncernu Volkswagena i nowym prezesem Audi (wcześniej zasiadał w zarządzie konkurencyjnego BMW).

Artemis ma działać niezależnie – w modelu popularnym dla start-upów – jednak pracownicy będą mogli korzystać z wszelkich zasobów i know-how Audi oraz marek wchodzących w skład Volkswagen Group. Z pewnością to główny czynnik, który umożliwi zaprojektowanie nowego samochodu elektrycznego w rekordowo krótkim okresie, bo w ciągu czterech lat. Z wypracowanych rozwiązań i technologii będą mogły następnie czerpać inne marki.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze nic na temat wyglądu nowego modelu. Artemis to jednak nieprzypadkowa nazwa. Dokładnie tak samo nazywa się amerykański program lotów kosmicznych realizowanym przez NASA i prywatne spółki. Jego celem jest wysłanie ludzi na Księżyc, w tym pierwszej kobiety w 2024 roku.

Przypominamy, że zgodnie z zapowiedziami, do 2029 roku Volkswagen Group planuje stworzenie aż 75 modeli elektrycznych samochodów.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.