#conowego  
2020.08.17

ArcFox Alpha-T – kolejny samochód elektryczny z Chin

ArcFox – projekt zainicjowany przez koncern BAIC – ma oferować nowoczesne i efektowne samochody. Crossover Alpha-T, jeden z nich, ma być kolejnym autem dla mas. Zadebiutował już na zeszłorocznych targach w Generwie. Czy rzeczywiście będzie dostępny na każdą kieszeń?

Samochód ma 218 koni mechanicznych i akumulatory o zaskakująco dużej pojemności 93,6 kWh. Na jednym ładowaniu jego maksymalny zasięg wynosi 653 kilometry (500 kilometrów według cyklu testowego WLTP).

Mierzące blisko 4,8 metra długości nadwozie przekłada się na przestronność elektryka. Uwagę przyciąga nowoczesna, lekko kanciasta bryła samochodu, która nadaje mu charakteru, ale również jego wnętrze. W środku znajdziemy panoramiczny ekran, który zajmuje większą część konsoli centralnej, wygodną dwuramienną kierownicę i cyfrowe zegary.

Stylistyka zaskakuje nietypowym zestawieniem kolorów. Przy wykończeniu kokpitu połączono jasnobeżową i niebieską tapicerkę. Czarne detale dodają elegancji.

Cena ArcFox Alpha-T zaczynają się od 40 tysięcy dolarów, czyli od około 165 tysięcy złotych. Zgodnie z zapowiedziami producenta, w chińskiej fabryce w Jiangsu ma powstawać nawet 180 000 egzemplarzy tego samochodu rocznie.

Zapisz się do newslettera

Bądź z nami o krok przed innymi!
Wszystko o elektromobilności - zapisz się do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.